مخملباف! بیش از این مخمل نباف

یک مطلب را دلم نمی آید که ذکر نکنم و آن مصاحبه مخملباف با رادیو فرانسه در ساعت 1 بامداد 23 خرداد است. در این مصاحبه که در اینجا می توانید فایل صوتی آنرا دانلود کنید، چندین مطلب نهفته که بسیار جای تأمل دارد.

هنگام این مصاحبه مشخص است که یک وعده اعلام نتایج از سوی وزارت کشور(کامران دانشجو) بیان شده است.

مخملباف که خود را نماینده مسئول ستاد موسوی پس از قطع تلفن ها معرفی می کند اخباری مستقیماً از سوی ستاد موسوی اعلام می کند. قرار است اخبار انتخابات را بیان نماید اما ظاهراً مطالبی دیگر پیرامون فرداهایی شوم می بایست بیان کند.

وی پس از ذکر درگیری ستاد تبلیغاتی قیطریه می فرماید از وزارت کشور به موسوی اعلام کرده اند که پیروز انتخابات است و بیانیه پیروزی اش را آماده کند! و موسوی گفته در چند ساعت آینده آنرا اعلام می کنم. و از همان وزارت کشور به روزنامه های اصلاح طلب گفته شده که پیروزید اما حق ندارید برای فردا تیتر پیروزی بزنید، به رهبری هم گفته شده پیروز انتخابات، موسوی است و ایشان هم قبول کرده اند و ...

یک نکته:

آنچنان که در این مصاحبه ذکر شده، به موسوی گفته اند که بیانیه پیروزی اش را آماده کند و او گفته در چند ساعت آینده اعلام می کنم، و می دانیم که موسوی در ساعت 23 رسماً پیروزی اش را اعلام کرده. بدین معنی که در صورت صحت این موضوع، ساعت ها پیش از شمارش آراء به موسوی چنین خبری داده شده.

 چند سؤال:

 1.   تشخیص و اعلام پیروزی یک کاندیدا از سوی وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات در چه زمانی می تواند صورت پذیرد؟ ساعت ها پیش از شمارش؟ و یا پس از شمارش؟

2.    این مورد که چند ساعت قبل از شمارش آراء، وزارت کشور به موسوی خبر پیروزی بدهد و بگوید بیانیه پیروزیت را آماده کن از سوی چه کسی در وزارت می تواند بیان شود؟ از سوی وزیر کشور؟ یا معاون انتخاباتی اش کامران دانشجو؟ یا از سوی آن کارمندان شریف وزارت کشور که وصفشان در یادداشت قبلی گذشت؟ یا از سوی آبدارچی وزارت؟

3.    چرا باید وزارت کشور چند ساعت پیش از شمارش به موسوی بگوید بیانیه پیروزی ات را آماده کن؟ آیا عجله ای در کار بوده؟

4.    مگر وزارت کشور می تواند همچون ستاد موسوی در ساعت 14 روز انتخابات با علم غیب، نتیجه رأی های ریخته شده و شمارش نشده از 21 استان را بداند و موسوی را بالاترین رأی تا آن لحظه شناخته باشد؟

5.    راستی مگر نیازی بود که به روزنامه های اصلاح طلب خبر بدهند که شما پیروزید اما حق ندارید فردا تیتر پیروزی بزنید؛ در حالی که روزنامه ها حداکثر ساعت 24 زیر چاپ می روند و اگر تا آن ساعت به آنها خبر پیروزی داده نشود خود به خود خبری از پیروزی چاپ نخواهد شد؟

6.   اگر برنامه کودتای انتخاباتی از سوی مجریان انتخابات در دست باشد، به نظر شما ممکن است به چنین حماقت عظیمی دست بزنند و قبلاً خبر پیروزی واقعی موسوی را به خودش گفته باشند؟

7.   گوینده، رهبر را، نادان تصور نموده که از سوی وزارت کشور پیش از شمارش آراء به ایشان پیروزی موسوی را اعلام کنند، و ایشان بگویند: «باشه»؟!؟ و یا مردم را، ابله فرض نموده که چنین مطالبی را به وزارت کشور و رهبر نسبت دهد و مردم شنونده(صرف نظر از هواداران) باور کنند؟؟ و یا خودشان به حد اعلا، ابله هستند که کارمندان شریف به آنها چنین مطالبی را بگویند و خودشان باور نمایند و به دیگران هم بگویند؟؟ و یا اصلاً این داستان از اساس ساخته و پرداخته مخملباف و ستاد موسوی می باشد؟؟

8.   به نظر شما کودتا از سوی وزارت کشور در دست اجرا بود و یا از سوی جریان حامی موسوی؟؟

/ 14 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محرمانه

الحمدلله الذی جعل العدونا الحمقا؟

محمد

سلام یادداشت های من درباره زندگی دانشجویی((ما)) آغاز شد یا علی

حمید

سلام اینها مدتهاست کارهای متناقض انجان میدهند.(مثلا راجع به امام(ره)) از بس که آقا باهاشون مداراکرد پررو شدندو دست به این کارها زدند. ولی کورخوندند. بسیجی میدان راخالی نمی کند.

مرگ پنهان

سلام به تو دوست عزیز حتما بهم سر بزن و این پست را بخون حتما پست را بخوان یادت نرود [

مجید شاکر

سلام سید آفرین بر شما که توانا نوشتید و درود بر شما که خوب درخشیدید. بنده از مطالبتان استفاده نمودم خیلی ممنون که تحلیل جالبی را ارائه دادید. به امید بازگشت صداقت و آزادگی به دولتمردان.

سلام اگه لحن یادداشتها حالت همدلی بیشتری با کسایی که تصور میکنند در انتخابات تقلب شده داشته باشه و از جملات نیش و کنایه دار پرهیز کنی نتیجه بهتری داره. در واقع خودت را بگذار جای اونها و فکر کن و استدلال بیار. موفق باشی

زهرا

سلام مطلب خوب و منطقی بود به فرموده رهبر عمل کردید "حرف طرف مقابل را شنیدید و با منطق و استدلال تجزیه و تحلل نمودید" البته فقط یه نکته رو نباید یادمون بره خیلی از سبزها که ریختن تو خیابون به خاطر این بود که فکر کردن بهشون ظلم شده مثلا یکی از شعارهاشون این بود اگر تقلب نشه/موسوی اول میشه یا هنوز نه به دار بود نه ببار که میخواستن مجوز جشن پیروزی رو تو استادیوم آزادی بگیرند خوب "تقلب" و "پیروزی" رو اونقدر گفته بودند که خودشونم باورشون شده بود نتیجه اش هم این شد که آقای میر یزید قبل از اینکه شمارش آرا تموم بشه یا حتی تو بعضی از حوزه ها اصلا شروع بشه گفت "من پیروز انتخاباتم" به قول آقا"احمقها فکر کردند اینجا هم گرجستانه" این شد که یه جماعتی فکر کردند بهشون ظلم شده ریختن تو خیابون مثل بچه ها که تو خونه هم اگر فکر کنن بهشون ظلم شده یا گریه میکنند یا در و تخته رو بهم میکوبند مهم اینه که الان با افشاگری ها و خوابیدن غبار فتنه بیشترشون فهمیدن که بازی خوردن ما بقی شون هم که مامدتهاست جوابشون رو دادیم "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد/ارتش دنیا نتواند که جو

م.فخاریان

سلام بر بچه های خیمه محبان. البته یه مطلبی که بی ربط به موضوع شما هم نیست اینه که حالا باید چکار کرد . مردم بالاتر از اینها هستند که بخواهیم با زور ساکتشون کنیم. اگر امام ره بود نحوه برخوردش با مردمی که طرفدار موسوی بودند چگونه بود؟ باور کنید اگر همشون بی نماز و کافر هم بودند مستحق این همه ظلم نبودند. کسی که غافل شده و مورد استفاده بی بی سی و ... شده خودش احتیاج به کمک فکری داره نه اینکه با زور بهش حق را بفهمونیم. خلاصه بسیجی بودن در مقابل مردم بودن نیست با مردم بودنه. همیشه تو خیمه حسین باشید . یا علی